Home Správy Škamlová v Prahe s tesnou štvrťfinálovou prehrou

Škamlová v Prahe s tesnou štvrťfinálovou prehrou

PRAHA – Chantal Škamlová prehrala vo štvrťfinále ITF turnaja v Prahe (80 000 USD, antuka vonku) s prvou nasadenou Češkou Markétou Vondroušovou po setoch 3:6, 6:3, 3:6.

V úvodnom sete naša tenistka neustále doťahovala stratu. Z 0:2 ešte dokázala vyrovnať, no následná šnúra gemov priniesla 74. hráčke sveta vedenie 5:2, ktoré z rúk nepustila. V druhom dejstve dominovala Slovenka. Od stavu 1:1 získala 4 hry za sebou a napriek drobným komplikáciám si vynútila tretí set.

Na jeho začiatku viedla Češka 3:0. Chantal sa spresnenou hrou dočkala vyrovnania, no v napínavej koncovke sa šťastena priklonila na stranu favoritky. Za stavu 3:3 odolala dvojici brejkbalov a zvládla aj nasledujúce dve hry.

• Škamlová čelila až 17 brejkbalom, 12 odvrátila
  • po svojom 2. podaní mala vyššiu úspešnosť než po 1.
  • Vondroušová spravila 10 dvojchýb
  • až 11 gemov sa hralo cez zhodu

Vďaka postupu do štvrťfinále si Chantal Škamlová pripíše 24 bodov do rebríčka WTA. V jeho najnovšom vydaní by mala byť na 236. mieste.