Home Správy Sinner po obrate do finále milánskeho Next Gen ATP Finals

Sinner po obrate do finále milánskeho Next Gen ATP Finals

MILÁNO – Druhým finalistom turnaja Next Gen ATP Finals v talianskom Miláne (1 335 000 USD, tvrdý povrch v hale) sa stal domáci Jannik Sinner hrajúci na voľnú kartu po víťazstve 2:4, 4:1, 4:2, 4:2 nad Miomirom Kecmanovičom zo Srbska.

V prvom sete bol výrazne lepší srbský tenista. Po obrate z 0:1 na 3:1 síce nevyužil tri setbaly na príjme, ale po zmene strán bol na servise neomylný. Druhé dejstvo prinieslo odlišný obraz hry. Na podaní bol neohroziteľný Sinner, ktorému brejk na 3:1 bohato stačil.

Tretiu časť otvoril Talian úspechom na príjme a vzápätí si poradil pri potvrdzovaní brejku so skóre 0:40. Zvládol aj ďalší kľúčový moment, ktorým bol rozhodujúci bod pri skóre 3:2, 40:40. Do štvrtého setu vstúpil domáci tínedžer znova veľmi dobre. Na riterne sa presadil v tretej hre. Za stavu 3:1 síce premrhal tri mečbaly pri servise Kecmanoviča, no k šanci na ribrejk ho vzápätí nepustil.

• Sinner odvrátil 8 z 9 brejkbalov
  • celkovo získal len o 9 fiftínov viac

Finálovým súperom talianskeho supertalentu bude Austrálčan Alex de Minaur, ktorý dnes zdolal Američana Francesa Tiafoea.