Home Najdôležitejšie Schmiedlová proti 15-ročnej súperke musela odvracať črtajúcu sa senzáciu: Na turnaji v Ostrave zabojuje o hlavnú súťaž!

Anna Karolína Schmiedlová

OSTRAVA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila na halovom turnaji v Ostrave do finále kvalifikácie. V úvodnom kole zdolala 15-ročnú domácu nádej Terezu Valentovú po setoch 3:6, 6:3 a 6:1.

Zápasy proti domácim hráčkam bývajú vždy náročné, o čom sa presvedčila aj nasadená desiatka kvalifikácie Schmiedlová. Od úvodu ťahala výrazne za kratší koniec a po dvoch stratených podaniach prehrávala už 0:4. Následne sa slovenskej tenistke podarilo znížiť na 2:4, ale Valentová si koncovku postrážila a po 39 minútach sa šokujúco ujala vedenia v zápase.

Aj úvod druhého dejstva naznačoval, že by sa v ostravskej hale mohlo zrodiť veľké prekvapenie. Češka viedla s brejkom 1:0, ale v ďalšom priebehu Schmiedlová postupne začala preberať taktovku nad zápasom a po dvoch brejkoch vyrovnala na 1:1.

V rozhodujúcom sete si obe aktérky navzájom prelomili servisy, ale od stavu 1:1 získala favorizovaná Schmiedlová päť gemov v rade a vybojovala si postup do finále kvalifikácie. V boji o hlavnú súťaž bude čeliť Američanke McNallyovej, ktorá v pozícii outsiderky vyradila čínsku tenistku Wangovú.