Home Australian Open Schmiedlová krok od účasti v Melbourne: Súboj s japonskou outsiderkou opäť priniesol hromadu brejkov

Anna Karolína Schmiedlová

DUBAJ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová zvládla v Dubaji aj svoje druhé kvalifikačné vystúpenie a zahrá si tak o účasť na hlavnom turnaji Australian Open.

Schmiedlová bez väčších problémov zdolala japonskú outsiderku a aktuálne 211. hráčku sveta Chihiro Muramatsuovú za 90 minút po setoch 6:4, 6:3.

Úvod zápasu bol poriadne nervózny, keď si na úvod prvého dejstva obidve hráčky okamžite vymenil po dva brejky. Potom sa situácia upokojila až do desiatej hry, kedy Japonka servovala na udržanie sa v prvom sete. Podanie nezvládla a Schmiedlová hneď prvý ponúknutý setbal premenil na víťazstvo v sete, ktorý získala za 44 minút – 6:4.

Druhé dejstvo malo veľmi podobný úvod ako to prvé akurát s tým, že úvodný gem Slovenka na podaní ešte zvládla. Ďalšie štyri gemy po sebe ale opäť podávajúce hráčky nezvládli a rozhodovalo sa až v závere. Vo ôsmej hre sa Schmiedlovej podarilo súperku brejknúť a čistou hrou dopodávala set a tým pádom aj celý zápas do víťazného konca – 6:3.

O hlavný turnaj s dvojnásobnou deblovou šampiónkou

Jej finálovou súperkou bude nasadená sedmička Maďarka Timea Babosová, ktorá je dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou v debli, keď už vyhrala Australian Open aj Roland Garros. V semifinále stratila maďarská favoritka set s Francúzkou Tessah Andrianjafitrimo (6:3, 2:6, 6:2)