Home Australian Open Schmiedlová na Australian Open napriek sympatickému výkonu s prehrou v 1. kole

Schmiedlová na Australian Open napriek sympatickému výkonu s prehrou v 1. kole

Anna Karolína Schmiedlová

MELBOURNE – Anna Karolína Schmiedlová prehrala v 1. kole grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) so šiestou nasadenou Belindou Benčičovou zo Švajčiarska 3:6, 5:7.

Prevaha na strane švajčiarskej favoritky bola spočiatku výrazná. Najmä v dôležitých momentoch robila menej chýb, dokázala zakončovať výmeny a po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 4:0. Kaja v koncovke prvého setu zlepšila hru. Znížila na 3:4 a na rakete mala i vyrovnanie, no pri brejkbale v ôsmom geme nepochodila a vzápätí predviedla mizerný servisgem – 3:6.

Do druhého dejstva vstúpila košická rodáčka vo veľkom štýle. Zlepšila podanie, eliminovala nepresnosti a viedla 3:0, 40:0. Benčičovej sa podarilo napriek tomu vydrieť ribrejk na 1:3, ktorý jej vrátil na raketu chýbajúcu istotu. O pár minút bolo vyrovnané, a hoci sa Slovenke podarilo brejknúť súperku na 4:3, znova nemal jej náskok dlhé trvanie. V napínavom závere sa potvrdili papierové predpoklady. Turnajová šestka využila na riterne za stavu 6:5 svoj tretí mečbal.

• Schmiedlová vypadla v 1. kole Grand Slamu po 12. raz za sebou
  • v zápase spravila 8 dvojchýb
  • celkovo získala len o 9 fiftínov menej (71:80)

Slovenskú tenistku mrzelo, že sa jej nepodarilo vynútiť si aspoň tretí set. „Škoda, pretože sa mi hralo naozaj dobre. Aj som sa na kurte dobre cítila. Dnes ma sklamal servis, v dôležitých momentoch som si neudržala podanie,“ uviedla pre Slovenský rozhlas. Anna Karolína Schmiedlová bola poslednou slovenskou ženskou nádejou v singlovej časti Australian Open. Včera skončila v úvodnom kole aj Viktória Kužmová.