Home Správy Rusko druhým semifinalistom ATP Cupu, rozhodli dvojhry

Rusko druhým semifinalistom ATP Cupu, rozhodli dvojhry

SYDNEY – Rusko postúpilo cez výber Argentíny do semifinále ATP Cupu. Rovnako ako všetky stretnutia v základnej skupine vyhralo aj štvrťfinálové v Sydney 3:0 na zápasy.

V súboji tímových dvojok uspel Karen Chačanov, ktorý zdolal Guida Pellu 6:2, 7:6(4). V prvom sete dominoval, po piatich odohraných gemoch viedol 4:1. Argentínčan si síce vzal jeden stratený servis späť, no na viac sa už nezmohol. Druhý set mal podstatne vyrovnanejší priebeh. Pella premárnil štyri príležitosti na zisk brejku v geme číslo šesť. Ďalšie šance už diváci nevideli a nasledovala skrátená hra. Úvod patril Juhoameričanovi – zo štyroch výmen bodoval troch. V ďalšom priebehu prebral taktovku ruský tenista. Otočil na 7:4 a zabezpečil pre Rusko prvý bod.

Daniil Medvedev následne zvíťazil nad Diegom Schwartzmanom 6:4, 4:6, 6:3. Prvý brejk získal v šiestom geme čistou a vzápätí zvýšil na 5:2. Argentínčan ešte znížil na 4:5, no po zmene strán nezískal pri svojom podaní ani fiftín. V druhom sete sa situácia zmenila. Schwartzman začal útočiť na Medvedevov servis a v siedmom geme bola jeho snaha korunovaná ziskom brejku. V dramatickom závere nepremenil Rus brejkbal na 5:5 a o chvíľu neodolal celkovo piatemu setbalu. Tretí set bol spočiatku vyrovnaný, no od stavu 3:3 úplne prebral iniciatívu piaty hráč rebríčka. Ziskom troch gemov za sebou získal pre Rusko rozhodujúci druhý bod.

Výsledok prikrášlili Tejmuraz Gabašvili s Konstantinom Kravčukom po víťazstve 7:6(5), 6:4 nad Máximom Gonzálezom a Andrésom Moltenim. V prvom sete nepremenili brejkbal na 4:2, v ďalšom priebehu odvrátili všetkých šesť hrozieb straty podania a v skrátenej hre uspeli po výsledku 7:5. O osude druhého dejstva rozhodli úspechom na príjme v siedmom geme. Koncovku skúsene kontrolovali.

V súboji o finále Rusi narazia na víťazov duelu Srbsko – Kanada. V úvodnom dnešnom štvrťfinále zdolala Austrália Veľkú Britániu.