Rafael Nadal, Novak Djokovič
Rafael Nadal verzus Novak Djokovič (Foto: TASR/AP) - koláž ts

Revolučná zmena na grandslamoch? Djokovič súhlasí, Nadal nie

LONDÝN – Svetová jednotka Novak Djokovič by rád presadil radikálnu zmenu, ktorá sa týka grandslamových turnajov. Podľa jeho názoru sú zápasy na tri víťazné sety prežitkom a najradšej by toto zachované pravidlo zrušil. S takýmito krokmi nesúhlasí Rafael Nadal.


„Mal som k dispozícii vidieť prieskum, ktorý ukázal šokujúcu štatistiku. Priemerný vek tenisových fanúšikov vo svete činí 61 rokov. Podľa môjho názoru je potreba niečo zmeniť,“ povedal Djokovič na tlačovej konferencii v Londýne. „Som zástancom predovšetkým zápasov na dva víťazné sety. Grandslamy však majú od počiatku duely na tri víťazné sety, takže neviem, či existuje šanca na zmenu,“ pokračoval.

„Mám pocit, že počas sezóny odohráme veľké množstvo zápasov, každý týždeň máme niekde nejaký turnaj,“ zamýšľal sa Srb.

Podľa srbského tenistu by skrátenie grandslamových zápasov prilákalo mladšie publikum, ktoré nemá záujem sledovať viac ako trojhodinové ťahanice. „Ak chceme zlepšiť tenis komerčne aj marketingovo, musíme sa prispôsobiť mladšej generácii,“ upozornil.Djokovičove myšlienky odmieta aj svetová dvojka Rafael Nadal. Podľa španielskej legendy sú grandslamové turnaje v tenisovom kalendári výnimočné a pravidlá by mali zostať nezmenené.

„Som proti akýmkoľvek zmenám na grandslamoch,“ priznal v pondelok v Londýne. „Na turnaji máme voľné dni na odpočinok. Myslím, že zápasy na tri víťazné sety ukazujú rozdiely medzi grandslamovými a menšími turnajmi,“ dodal Nadal.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Teimuraz Gabašvili

Tenisové tipy (30.11.): Zvládne veľký český favorit odpisovaného ruského veterána?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať trojica tipérskych odporúčaní, po ktoré sme si zašli na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + seven =