John Peers, Filip Polášek
John Peers a Filip Polášek (Foto: Instagram - San Diego Open)

Polášek s Peersom sú po vyradení holandského páru už vo štvrťfinále: V boji o semifinále proti turnajovým jednotkám

INDIAN WELLS – Slovenský tenista Filip Polášek po boku Austrálčana Johna Peersa postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP 1000 v americkom Indian Wells (9 146 125 USD, tvrdý povrch vonku). Siedmy nasadený pár si poradil s holandskou dvojicou Wesley Koolhof/Jean-Julien Rojer a zvíťazil 6:4, 7:6(5) za 98 minút.


Polášek s Peersom od úvodu dobre servovali, ale pridali sa k ním aj ich súperi a tak sme v prvých deviatich gemoch neboli svedkami žiadneho brejku. Kľúčový gem prvého dejstva sa odohral v desiatej hre, kedy slovensko-austrálsky pár využil tretí setbal a ujal sa vedenia v zápase.

Druhý set mal diametrálne odlišný scenár ako sada číslo jeden. Holanďania už v prvom geme prelomili servis Poláška s Peersom, ale siedmy nasadený pár kontroval okamžitým ribrejkom. Za stavu 3:3 však opäť prišli o podanie a Koolhof s Rojerom potvrdili brejk. Následne však Polášek s Peersom získali tri hry v rade a po udržanom servise ich súperov sa išlo do tajbrejku. V skrátenej hre uspela slovensko-austrálska dvojica, ktorá postúpila do štvrťfinále.Vo štvrťfinále si Polášek s Peersom zmerajú sily s najvyššie nasadenou chorvátskou dvojicou Nikola Mektič/Mate Pavič.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × four =