Foto: TASR

Piqué si po Davis Cupe opäť zobral na mušku Federera

MADRID – Davis Cup 2019 je minulosťou. Po jeho skončení sa opäť dostal do centra pozornosti španielsky futbalista Gerard Piqué, prezident investičnej skupiny Kosmos, ktorá ho organizuje.

Futbalový velikán vzbudil pozornosť už v priebehu madridského daviscupového týždňa. Vtedy uviedol, že Švajčiar Roger Federer vníma Davis Cup ako konkurenciu svojho Laver Cupu a Austrálčania zas januárového ATP Cupu. Podobne sa vyjadril aj po turnaji.

Jednou z priorít Piquého je zjednotiť Davis Cup s ATP Cupom: „Minulý rok sme sa snažili sadnúť si s ATP. Situácia s bývalým šéfom však nebola ideálna na to, aby sme dospeli k dohode.“

Odvtedy sa jedna zásadná vec zmenila. Od 1. januára bude viesť ATP namiesto Brita Chrisa Kermoda Talian Andrea Gaudenzi. „Teraz nastanú určité zmeny. Očakávame, že by sme si mohli sadnúť znova. ITF a Kosmos sú do budúcna otvorené rokovaniam s ATP s cieľom dospieť k dohode a vytvoriť unikátnu súťaž, veľké dvojtýždenné podujatie v najlepšom možnom termíne,“ verí Piqué, ktorého slová z nedeľňajšej tlačovky priniesla americká televízna stanica Fox Sports.

„Zdá sa mi, že Novak (Djokovič) a ‚Rafa‘ (Nadal), svetová jednotka a dvojka, uviedli, že chcú to isté. Chcú len jedno podujatie a ak to bude možné, dvojtýždňové v septembri. „Od prvého dňa sme vraveli, že chceme dohodu. Nemá zmysel mať dve podobné podujatia,“ dodal na margo zjednocovania súťaží.

Na záver si Piqué neodpustil kritiku Federera, ktorý stojí za septembrovým Laver Cupom: „Má svoj Laver Cup. Je to jeho dieťa, jeho súťaž. Chce ju chrániť a spraviť túto exhibíciu čo najväčšiu. Rozumiem tomu, ale my sa pokúsime posunúť Davis Cup na vyššiu úroveň, pretože je reč o 119-ročnej histórii. Nemôžete tie dve súťaže porovnávať.“

About Michal Pokrivka

Check Also

VIDEO Tenisový comeback roka? Bieloruska prehrávala 0:6, 0:4, ale zápas nakoniec vyhrala

OSTRAVA – Päť prehratých bodov ju delilo od potupnej prehry bez zisku jediného gemu. Sabalenková …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + five =