Home Najdôležitejšie Odovzdaný výkon Horanského v Zadare: Proti 356. hráčovi sveta uhral 4 gemy

Odovzdaný výkon Horanského v Zadare: Proti 356. hráčovi sveta uhral 4 gemy

Filip Horanský

ZADAR – Slovenský tenista Filip Horanský stroskotal v chorvátskom Zadare hneď na svojej úvodnej prekážke. V prvom kole prehral hladko s bieloruským tenistom Vladimirom Ignatikom po setoch 1:6, 3:6.

Horanský od úvodu nebol vo svojej koži aj napriek tomu, že ešte prvý servisgem zvládol. Od stavu 1:1 však v prvom sete prehral 5 gemov v rade a po 22 minútach prehrával už 0:1 na sety.

V druhej sade si slovenský tenista udržal na začiatku podanie, ale opäť sa opakoval scenár z prvého setu, keď Ignatik sériou piatich gemov otočil priebeh už na hrozivých 5:1. 175. hráč sveta ešte odvrátil hroziaci debakel dvomi získanými hrami v rade, ale to bolo z jeho strany všetko a druhý set prehral 6:3.

Horanský aktuálne ťahá sériu troch prehraných zápasov v rade a celkovo to má v tejto sezóne 8-9.