Home Správy Next Gen ATP Finals pozná všetkých semifinalistov

Next Gen ATP Finals pozná všetkých semifinalistov

MILÁNO – Na podujatí Next Gen ATP Finals v talianskom Miláne (1 335 000 USD, tvrdý povrch v hale) sa dnes dohrali zápasy oboch základných skupín.

Alex de Minaur – Casper Ruud 4:1, 4:0, 4:2

Prvé miesto v A skupine potvrdil austrálsky mladík bez akýchkoľvek problémov. V úvodnej hre síce premrhal tri brejkbaly, ale v ďalšom priebehu prvého setu Nóra k ničomu nepustil. V druhom dejstve súperovi dokonca uštedril „kanára“, hoci sa až o tri gemy hralo cez zhodu. V treťom sete držal Ruud s favoritom krok do stavu 2:2, no o pár minút zlyhal pri servise na udržanie sa v zápase.

Miomir Kecmanovič – Alejandro Davidovich Fokina 4:1, 4:1, 4:3(6)

Druhú postupovú priečku obhájil talentovaný Srb, ktorému stačilo získať dva sety. V tom prvom suverénne otočil z 0:1 na 4:1. V druhom natiahol svoju šnúru získaných gemov na sedem. Španiel v koncovke iba skorigoval znížením na 1:3. Tretie dejstvo bolo absolútne vyrovnané. Zaobišlo sa bez prelomených servisov a rozhodovala skrátená hra. Kecmanovič v nej dokázal otočiť zo 4:6 na 8:6.

Frances Tiafoe – Mikael Ymer 4:2, 4:2, 4:2

Priamy súboj o poslednú semifinálovú miestenku bol v B skupine jasnou záležitosťou amerického tenistu. V prvom sete premenil za stavu 2:2 jediný brejkbal, čo rozhodlo. Aj v druhej časti stačil favoritovi jeden úspech na príjme. Tentokrát si ho pripísal už v otváracom geme. Švéd zahodil za stavu 2:3 svoje prvé dva brejkbaly. Tretie dejstvo do veľkej miery kopírovalo úvodné. Znova to bola piata hra, v ktorej Tiafoe udrel na riterne.

Ugo Humbert – Jannik Sinner 4:3(5), 3:4(3), 4:2, 4:2

V záverečnom dueli už o nič nešlo. Domáci Sinner mal isté víťazstvo v B skupine, zatiaľ čo jeho súper bol odsúdený na poslednú priečku. Prvý set bol v znamení kvalitného servisu na oboch stranách. Tajbrejk ovládol Francúz v pomere 7:5. V druhom dejstve nepotvrdil Humbert brejk na 3:1 a onedlho získal v skrátenej hre iba tri výmeny. V tretej časti, ktorú otvoril brejkom, si náskok udržal až do konca. Sinner sa vo štvrtom sete nezmobilizoval. Osudným sa mu stalo zaváhanie na podaní z tretieho gemu.