Home Najdôležitejšie Neuveriteľná senzácia v Prostějove: České deblové hviezdy zažili nevídaný šok!

Neuveriteľná senzácia v Prostějove: České deblové hviezdy zažili nevídaný šok!

Barbora Strýcová

PROSTĚJOV – Zápas, na ktorý rozhodne nezabudnú do konca svojej kariéry. České deblové hviezdy Barbora Krejčíková a Barbora Strýcová sa na podujatí Tipsport Elite Trophy presvedčili o tom, že ani za stavu 5:0 a 40:15 pri vlastnom podaní nie je o víťazovi setu rozhodnuté.

Strhujúce predstavenie

Naozaj skvelé predstavenie si diváci užili v druhom dieli série českého podujatia Tipsport Elite Trophy medzi Ružovým tímom Petry Kvitovej a Čiernym Karolíny Plíškovej. Čierny celok viedol po úvodnom poltucte zápasov už 5:1 a zdalo sa, že je o všetkom rozhodnuté. Potom ale prišla veľká stíhacia jazda a pred záverečnou štvorhrou bol stav už mimoriadne vyrovnaný (6:5).

Do tej nastúpili bývalé svetové deblové jednotky a grandslamové šampiónky Barbora Krejčíková a Barbora Strýcová, ktoré v role favoritiek vyzvali v debli nie príliš skúsenú dvojicu Karolína Muchová a Markéta Vondroušová. Tie ako outsiderky zápasu dokázali získať za 38 minút prvé dejstvo 6:4 a napätie gradovalo.

Neuveriteľný skrat favoritiek

Členky deblovej elity ale do druhého setu nastúpili ako vymenené, keď už po pár minútach na tabuli svietilo 5:0 a 40:15 pri podaní Strýcovej s Krejčíkovou a zdalo sa, že o všetkom rozhodne supertajbrejk. Staré známe nekrič hop kým nepreskočíš sa ale teraz do bodky naplnilo a na svete bol neuveriteľný obrat, aký tenisová história tak často nezažíva.

Strýcová s Krejčíkovou prehrali ďalších šesť hier a s vypätím síl sa im podarilo druhý set aspoň dotiahnuť do tajbrejku, v ktorom ale poriadne zaskočené favoritky prehrali 5:7 a z celkového triumfu sa tak po strhujúcom priebehu radoval Čierny tím Karolíny Plíškovej.

Česká Tipsport Elite Trophy pokračuje na pražskej Štvanici, kde by sa malo hrať dvakrát, 11. až 13. júla na antuke a 25. až 27. júla na tvrdom povrchu.