Home Správy Nadal v Paríži do 3. kola, prezimuje ako svetová jednotka

Nadal v Paríži do 3. kola, prezimuje ako svetová jednotka

PARÍŽ – Najvyššie nasadený Španiel Rafael Nadal zdolal v 2. kole turnaja ATP Masters 1000 v Paríži (4 273 775 EUR, tvrdý povrch v hale) Juhokórejčana Čchung Hjeona 7:5, 6:3.

Španielska svetová jednotka nastupovala na zápas s vedomím, že víťazstvo definitívne rozhodne súboj o post koncoročnej svetovej jednotky. „Rafa“ nepôsobil najistejšie. V prvom sete prehrával 1:2 s brejkom, a hoci štyrmi hrami za sebou priebeh otočil, v koncovke zaváhal. Mladý Juhokórejčan vyrovnal, ale posledné slovo mal favorit. V druhom sete stačil Španielovi jeden brejk. Pripísal si ho za stavu 4:3.

Rafael Nadal ukončí rok ako svetová jednotka štvrtýkrát v kariére. Naposledy trávil zimnú prípravu na vrchole rebríčka ATP po sezóne 2013. Napriek tomu je pred ním ešte jedna veľká výzva – získať v Londýne premiérový titul z Turnaja majstrov.