Home Najdôležitejšie Nadal v Acapulcu s nečakaným koncom v 2. kole

Nadal v Acapulcu s nečakaným koncom v 2. kole

ACAPULCO – Najvyššie nasadený Rafael Nadal zo Španielska prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP 500 v mexickom Acapulcu (1 931 110 USD, tvrdý povrch vonku) s Austrálčanom Nickom Kyrgiosom 6:3, 6:7(2), 6:7(6).

Prvý set zvládol španielsky favorit rutinérsky. Pri vlastnom podaní bol neomylný a za stavu 3:2 mu stačil jediný brejkbal, ktorý rozhodol. Deviaty gem odpodával zakrátko čistou hrou.

V druhom dejstve sa na servise stabilizoval aj austrálsky búrlivák. Kritické chvíle zažil pri skóre 4:4, keď čelil stavu 0:40 a celkovo štyrom brejkbalom. So všetkými si chladnokrvne poradil a o pár minút súpera v skrátenej hre prevalcoval – 7:2.

Tretí set brejk znova nepriniesol, no drobným déjà vu si „Rafa“ prešiel. Tentokrát mu náskok 40:0 na príjme nestačil v šiestom geme, pričom celkovo premárnil päť brejkbalov. Víťaza musela určiť skrátená hra, v ktorej otočil Austrálčan z 3:6 na 8:6.