Home / Najdôležitejšie / Nadal o prípadnom US Open: Môj štart je otázny
Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Dita Alangkara)

Nadal o prípadnom US Open: Môj štart je otázny

Aj keď je v súčasnosti stále nejasné, kedy sa opäť rozbehne súťažný kolotoč, organizátori US Open sú presvedčení o tom, že turnaj začne v stanovenom termíne. Rafael Nadal sa necíti byť pripravený cestovať do Ameriky v roku 2020.


US Open by mal vypuknúť 31. augusta, ale štart turnaja je stále viac utopistický než reálny. USA je jednou z najviac postihnutých krajín koronavírusom, no organizátori chcú urobiť všetko preto, aby sa turnaj v New Yorku tento rok odohral. Španielsky antukový kráľ však nie je úplne optimistický, pretože v súčasnosti ešte nemožno predpovedať, aký vývoj bude mať pandémia v auguste. Momentálne sa zdá, že je na ústupe, ale podľa mnohých odborníkov definitívne slovo ešte nepovedala.

Foto: TASR/AP

Nadal: Som presvedčený, že organizátori urobia správne rozhodnutie

„Ak by som mať byť úprimný, nie je to ideálna situácia,“ uviedol Nadal v rozhovore pre novinárov. „Ak by ste sa ma dnes opýtali, či sa zúčastním US Open, momentálne poviem, rozhodne nie,“ priznal antukový kráľ. Nadal na záver priznal, že nevie ako sa vyvinie situácia v nasledujúcich mesiacoch, ale je presvedčený, že organizátori chcú bezpečný turnaj a dúfa, že sa správne rozhodnú.Nadal, ktorý v stredu oslávili 34. narodeniny má jediný cieľ, dobehnúť Federera v počte grandslamových titulov. Momentálne má na svojom konte 19 titulov a preto prípadná neúčasť na US Open by mohla jeho plány naštrbiť. Na druhú stranu, Španiel údajne netrénoval s raketou dva mesiace, pripravoval sa len v posilňovni a je preto otázne, v akej forme po pandémii nastúpi, rovnako ako ostatní tenisti.

Zdroj: TS

About Roderik Pastier

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + fourteen =