streda , 23 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Murray: Nemožno očakávať, že hráči neporušia žiadne opatrenie na US Open
Andy Murray (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Murray: Nemožno očakávať, že hráči neporušia žiadne opatrenie na US Open

NEW YORK – Bývala svetová jednotka Andy Murray (33) v rozhovore priznal, že organizátori US Open musia byť pripravení na rôzne situácie, vrátane porušenia ľubovoľného z pravidiel, ktoré si na aktuálny grandslam v dôsledku pandémie koronavírusu pripravili.


Trojnásobný grandslamový víťaz v rozhovore uviedol, že je nezmyselné očakávať, že žiaden hráča neporuší pravidlo stanovené organizátormi. „Myslím, že väčšina hráčov bude postupovať podľa pravidiel, ale bolo by hlúpe očakávať, že nikto neporuší žiadne opatrenie“ uviedol Murray počas nedávneho rozhovoru.

Murray: Je nutné tých, ktorí pravidlá porušia, poriadne sankcionovať

Americká asociácia tenisu (USTA) prisľúbila hráčom a zamestnancom „biologicky bezpečnú bublinu“ a Andy Murray verí, že organizátori usporiadajú udalosť v bezpečnom prostredí.

„USTA vynakladá obrovské úsilie, aby sa pokúsila dosiahnuť cieľ, ktorým je nepochybne korektný a ničím nenarušený priebeh turnaja. Ak hráči nedodržia pravidlá, sankcie by mali byť tvrdé,“ uviedol Brit.

Murray sa rozhovoril aj o jeho pocitoch a možný obavách: „Je to ťažké, pretože neviete, kedy je ten pravý čas začať cestovať. Koho treba počúvať? Vy veríte všetkému, čo vám vláda povie? Pravdepodobne nie.“Brit tiež v rozhovore spomenul, že hráči musia byť veľmi pozorní v tom, ako si stanovia svoje priority a musia rozmýšľať o akýchkoľvek účastiach na turnajoch. Tenisti sa vracajú po dlhej prestávke a medzi veľkými udalosťami je veľmi málo času. „Viete, hráči musia byť pozorní, pokiaľ ide o ich plánovanie,“ uviedol Murray. „Akýkoľvek fyzioterapeut či športový lekár by vám povedal, že keď rýchlo zmeníte povrch, na ktorom hráte a zvyšujete zaťaženie vášho tela, vytvárate vyššie riziko zranení. Hráči si musia dávať pozor,“ dodal.

Zdroj: ts

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Karolína Plíšková

Päť grandslamových víťaziek aj domáca jednotka: Česko čaká ďalší tenisový sviatok

OSTRAVA – Českí tenisoví priaznivci sa majú na čo tešiť! Turnaj WTA u našich susedov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 3 =