Home Správy Molčan zaskočil v 2. kole challengeru v Pau favorita

Molčan zaskočil v 2. kole challengeru v Pau favorita

PAU – Alex Molčan si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 100 vo francúzskom Pau (92 040 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s 15. nasadeným Boticom van de Zandschulpom z Holandska po setoch 7:6(5), 4:6, 7:5.

Prešovský rodák začal výborne. Do stavu 3:0 stratil iba tri fiftíny a po zmene strán mal na príjme ďalšiu šancu. Tentoraz pri jej realizácii neuspel a v siedmom geme o výhodu brejku prišiel. V koncovke prvého setu nevyužil pri podaní súpera dva setbaly na 7:5. Napokon musela rozhodnúť skrátená hra. Pevnejšie nervy v nej mal Molčan, ktorý premenil za stavu 6:5 celkovo štvrtý setbal.

Do druhého dejstva vstúpil opäť lepšie Slovák. Viedol 2:0 i 3:1. Favorizovaný holandský tenista prepol v kritickej situácii na vyšší rýchlostný stupeň a šnúrou troch získaných gemov otočil skóre. V koncovke svoj výkon ešte vystupňoval. Za stavu 5:4 udrel po tretí raz v stretnutí na riterne, vďaka čomu si vynútil tretí set.

V ňom videli diváci aj do tretice lepší štart zo strany mladého slovenského tenistu. Tentokrát prelomil servis rodáka z Wageningenu v piatej hre. Sám podával v ďalšom priebehu spoľahlivo a dlho kráčal neohrozene za víťazstvom. Zakopol až pri vedení 5:4, keď mal duel uzavrieť, no rýchlo sa otriasol a záverečnú fázu zvládol – 7:5.

• Molčan zahral svoje všetky 4 esá v úvodnom sete
  • po svojom prvom podaní zvládol 81 percent výmen
  • prvýkrát v sezóne vyhral na turnaji viac ako jeden zápas

V 3. kole môže dôjsť k slovenskému derby. Alexa Molčana totiž čaká víťaz zápasu medzi druhým nasadeným Norbertom Gombosom a Lotyšom Ernestsom Gulbisom.