Home Správy Molčan nevyužil mečbal a na challengeri v Bergame skončil v 1. kole

Molčan nevyužil mečbal a na challengeri v Bergame skončil v 1. kole

Alex Molčan

BERGAMO – Alex Molčan prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v talianskom Bergame (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s domácim Andreom Vavassorim 6:7(1), 7:6(5), 5:7.

V úvodnom sete ťahal náš tenista spočiatku za kratší koniec. Už v treťom geme stratil podanie, čo sa dlho javilo ako rozhodujúce. Za stavu 4:5 sa však na príjme skvele zmobilizoval a čistou hrou vyrovnal. O pár minút neskôr prišiel na rad tajbrejk. Talian v ňom otočil z 0:1 na 7:1.

Druhé dejstvo sa nieslo v znamení kvalitného servisu na oboch stranách. Tucet gemov nepriniesol žiadnu šancu na brejk. V skrátenej hre ukázal Alex pevné nervy a za stavu 6:5 premenil na riterne hneď prvý setbal.

V rozhodujúcej časti hralo podanie neustále prím. Tajbrejk, ku ktorému sa schyľovalo, mohol zamietnuť za stavu 5:4 mladý Slovák. Mečbal na príjme však nezužitkoval a dráma pokračovala. Zahodená šanca ho evidentne rozhodila, čo rezultovalo v 11. geme do čistou hrou strateného servisu. Domáci tenista po zmene strán duel dopodával.