Foto: TASR

Millman zverejnil logickú kritiku ATP Cupu

SYDNEY – Austrálčan John Millman zverejnil na Twitteri príspevok, v ktorom kritizuje ATP Cup. Nová tímová súťaž má pred sebou prvý ročník. Dvojice sa budú biť o titul začiatkom roka 2020.

„Je to skvelá myšlienka a už sa na to teším. Každá tímová súťaž zaujme fanúšikov. Bude to zábava,“ začal svoj ironický príspevok Millman, ktorý za Austráliu hrať nebude. Každý tím budú reprezentovať dvaja najvyššie postavení hráči. V prípade Austrálie Nick Kyrgios a Alex de Minaur.

„Pre tenistov z krajín, kde je viac kvalitných hráčov, je obťažné kvalifikovať sa. Mám na mysli napr. Austráliu, Argentínu, Španielsko, Francúzsko alebo USA. Tenisti z týchto krajín prídu o body,“ uviedol s odkazom na fakt, že ATP Cup sa bude rátať ako 19. bodovaný turnaj.

Bizarnosť formátu tkvie v tom, že krajiny disponujúce jedným top hráčom môžu nahrať body aj tenistom z okruhu ITF. Do Austrálie pocestujú napr. na Cypre narodený grécky reprezentant Michail Pervolarakis (361. v rebríčku) alebo 678. Aleksandre Metreveli z Gruzínska.

About Michal Pokrivka

Check Also

tenisová raketa

Pôvodný plán nenaplnia: Koronavírus ovplyvní aj prestížny turnaj ATP Masters 1000 v Paríži

PARÍŽ – Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Paríži odohrajú na budúci týždeň bez prítomnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five + 10 =