Home Správy Milánske Next Gen finále sa začalo bez prekvapení

Milánske Next Gen finále sa začalo bez prekvapení

MILÁNO – V talianskom Miláne sa do neskorých nočných hodín bojovalo o prvé víťazstvá na podujatí Next Gen ATP Finals (1 275 000 USD, tvrdý povrch v hale), na ktorom štartujú najlepší tenisti do 21 rokov.

Daniil Medvedev – Karen Chačanov 2:4, 4:3(6), 4:3(3), 4:2

Skrátený formát setov znamená, že každý brejk má potenciál byť rozhodujúci. V úvodnom dejstve rozhodol Chačanov brejkom z 1. gemu. V druhej časti bolo podanie na oboch stranách stopercentné. V skrátenej hre bol Medvedev neustále vo vedení a napokon ju získal na svoju stranu. V treťom sete nepotvrdil brejk na 2:1, no v tajbrejku svojho ruského krajana opäť prevýšil. Štvrté dejstvo smerovalo opäť do skrátenej hry, za stavu 3:2 však udrel Daniil na príjme a rozhodol o svojom triumfe.

Čchung Hjeon– Denis Šapovalov 1:4, 4:3(5), 4:3(4), 4:1

Druhý duel sa začal lepšie pre mladšieho Kanaďana. Rozhodla rýchla trojgemová šnúra, ktorou súboj otvoril. Druhé a tretie dejstvo brejk neprinieslo, v skrátených hrách mal pevnejšie nervy juhokórejský tenista. Šapovalova nezvládnuté koncovky zlomili. Vo štvrtom sete stratil prvýkrát podanie a manko už zmazať nedokázal.

Borna Čorič – Jared Donaldson 4:3(2), 4:1, 4:3(5)

Tajbrejky hrali významnú rolu aj v treťom stretnutí. V úvodnej časti mal po brejku na 3:2 tromfy v rukách Američan, no po zmene strán zaváhal a v skrátenej hre nemal šancu. V druhom dejstve sa chorvátsky talent dvakrát presadil na riterne. Sám nečelil žiadnemu brejkbalu. Vyrovnaný tretí set dospel znova do tajbrejku. Čorič v ňom premenil v poradí tretí mečbal.

Andrej Rubľov – Gianluigi Quinzi 1:4, 4:0, 4:3(3), 0:4, 4:3(3)

Na záver malo prísť hladké víťazstvo ruského favorita, no domáca voľná karta sympaticky vzdorovala. Úvodné dejstvo rozhodol brejk na 3:1, zdravo naštvaný Rus na zaváhanie zareagoval „kanárom“. Bez brejku hraný tretí set strhol na svoju stranu opäť 20-ročný moskovský rodák. Domáci Talian sa nemienil vzdať. „Kanára“ oplatil rovnakou mincou a vynútil si piatu časť. Nepremenil v nej dva brejkbaly na 3:1 a nakoniec pykal v druhom tajbrejku dňa.