Home Správy Prekvapenie na ATP turnaji v Paríži – Medvedev skončil v 2. kole

Prekvapenie na ATP turnaji v Paríži – Medvedev skončil v 2. kole

PARÍŽ – Štvrtý nasadený Rus Daniil Medvedev prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Masters 1000 v Paríži (5 791 280 EUR, tvrdý povrch v hale) s francúzskym kvalifikantom Jérémym Chardym 6:4, 2:6, 4:6.

Od začiatku zápasu pôsobil ruský favorit mierne ospalým dojmom. Výrazne ho držal servis, ale na príjme zaostával za svojimi možnosťami. V prvom sete na to nedoplatil. Počkal si na slabšie chvíle Chardyho, ktoré prišli v desiatom geme a zaknihoval rozhodujúci brejk na 6:4.

V druhom dejstve si do stavu 2:2 obaja tenisti strážili podanie. Nasledovala mizerná pasáž Medvedeva, ktorú nabudený domáci kvalifikant dokonale využil. Aktívnym prístupom si dokráčal po dva brejky a poslal zápas do tretieho setu.

Rus v ňom hral pasívne, napriek tomu mal množstvo šancí rozhodnúť. Do stavu 3:3 však zahodil osem brejkbalov, v siedmej hre sa sám dostal na podaní do problémov a na rozdiel od Francúza ich nevyriešil. V závere mal ešte šancu na ribrejk na 5:5, ale Chardy nakoniec servis na víťazstvo zvládol.

• Medvedev prišiel o sériu 9 vyhratých zápasov a 19 setov za sebou
  • dnes využil jediný z 15 brejkbalov, zahodil posledných 11
  • Chardy si nepomohol žiadnym esom
  • obaja získali po 91 fiftínov

V 3. kole narazí Jérémy Chardy na 15. nasadeného Američana Johna Isnera alebo Čiľana Cristiana Garína. Ruské trápenie v Paríži dnes znásobil ôsmy nasadený Karen Chačanov. Obhajca titulu nestačil po setoch 6:7(5), 6:3, 5:7 na Nemca Jana-Lennarda Struffa.