Home Správy Martin na challengeri v San Benedette bez straty setu do štvrťfinále

Martin na challengeri v San Benedette bez straty setu do štvrťfinále

by Tomáš Tomeček

SAN BENEDETTO – Najvyššie nasadený Andrej Martin si poradil v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v talianskom San Benedette (46 600 EUR +H, antuka vonku) so 16. nasadeným Francúzom Alexandrem Mullerom po setoch 6:3, 6:2.

Zápas začal na servise Slovák a gem získal cez zhodu, keď musel odvracať brejkbal. Hráči si ďalšie podania držali pomerne jednoznačne. Do kľúčovej výhody sa Slovák dostal po ôsmom geme, v ktorom využil štvrtú šancu na odobratie súperovho servisu. Následne prvý set dopodával do víťazného konca  využil tretí setbal.

Druhé dejstvo začal Andrej vynikajúco – Muller získal na svojom servise jediný fiftín. Po 11 minútach už to bolo 3:0 pre rodáka z Bratislavy a z aktivity nemienil poľaviť. Na podaní strácal minimum lôpt a celé stretnutie ukončil v ôsmej hre, keď premenil celkovo tretí mečbal.