Home Najdôležitejšie Laver Cupu aj po druhom dni dominujú Európania, Djokovič svoj tím nepodržal

Laver Cupu aj po druhom dni dominujú Európania, Djokovič svoj tím nepodržal

CHICAGO – Na Laver Cupe 2018 majú aj po druhom hracom dni náskok Európania. Keďže sa za víťazstvo rozdávali až dva body, vedú 7:5. Takmer vyrovnané skóre zariadila najmä nečakaná prehra Novaka Djokoviča.

Alexander Zverev – John Isner 3:6, 7:6(6), 10:7

Favorizovaný nemecký tenista prišiel o servis hneď v druhej hre. Americký dlháň mu nepovolil ani jediný brejkbal a tak bolo o osude prvého setu rozhodnuté. V druhom dejstve diváci nevideli ani jediný brejkbal a Američan mal nečakanú výhru na dosah, keď už viedol v tajbrejku 5:2. Nemec ešte zabojoval, otočil vývoj a posunul zápas do supertajbrejku. V ňom viedol 4:0 a Isnerovi sa už nepodarilo skóre zvrátiť.

Roger Federer – Nick Kyrgios 6:3, 6:2

Federer po včerajšej nečakanej prehre po boku Novaja Djokoviča dnes nedal šancu Nickovi Kyrgiosovi. Neponúkol mu ani jediný brejkbal, po prvom servise získal úctyhodných 25 z 29 bodov a na esá prestrieľal súpera 8:3. V prvom dejstve rozhodol Federer brejkom na 3:1. V druhom sa vyznamenal hneď v úvodnej hre a neskôr zvýšil vedenie na 4:1.

Kevin Anderson – Novak Djokovič 7:6(5), 5:7, 10:6

O veľmi nečakaný bod pre Svet sa postaral Kevin Anderson. Na okruhu ATP je pritom bilancia jednoznačná pre Djokoviča – 6:1. Tentokrát sa po viac ako dvoch hodinách tešil Juhoafričan. V prvom sete sa ani jeden z hráčov nedostal k brejkbalu a po mimoriadne vyrovnanom tajbrejku šiel do vedenia 1:0 Anderson.  V druhom sme už videli brejkové šance na oboch stranách, ale až na Djokovičovu možnosť za stavu 5:5 zostali všetky nevyužité. Vtedy sa Srb ujal vedenia, ktoré už na servise hladko potvrdil. Supertajbrejk bol až do stavu 6:5 pre Andersona veľmi vyrovnaný. Vtedy zástupca Sveta utiekol až na 9:5 a prakticky rozhodol o nečakanom bode.

Jack Sock/Nick Kyrgios – Grigor Dimitrov/David Goffin 6:3, 6:4

Štvorhra bola veľmi zaujímavým spojením, keď na jednej strane stáli Sock s Kyrgiosom, ktorí si už od roku 2015 príležitostne zahrajú spoločný deblový turnaj. Na druhej strane boli Dimitrov s Goffinom, tí tento rok spolupracovali na dvoch turnajoch. Tie boli zároveň pre Belgičana jedinými skúsenosťami vo štvorhre v tejto sezóne. Najmä vďaka tomu, že Sock je elitným deblistom a tento rok vyhral dva grandslamy, miernym favoritom bol tím Sveta. V prvom sete rozhodlo austrálsko-americké duo jediným brejkom na 3:1.  V druhom sa bulharsko-belgická dvojica ujala vedenia 2:0, ale súperi okamžite reagovali ribrejkom. Neskôr pridali aj brejk na 4:3 a zápas už dotiahli do víťazného konca.