Home Správy Európa po prvom dni Laver Cupu vedie 3:1, svet získal jediný bod senzáciou

Európa po prvom dni Laver Cupu vedie 3:1, svet získal jediný bod senzáciou

ŽENEVA – Laver Cup 2019 odštartoval úvodnými štyrmi zápasmi. Európa po prvom dni vedie 3:1. Jediný bod tímu Sveta zariadil hráč, ktorý v oficiálnych súťažných zápasoch tento rok ešte nevyhral ani jedno stretnutie.

Dominic Thiem – Denis Šapovalov 6:4, 5:7, 13:11

Prvý bod vydrel pre Európu rakúsky tenista. V úvodnom sete neomylne servoval a sám udrel na príjme už v tretej hre. Druhé dejstvo sa od začiatku vyvíjalo lepšie pre Šapovalova. Brejk na 3:1 síce nepotvrdil, no záver úplne ovládol. Od stavu 5:5 bol pomer fiftínov z jeho pohľadu 8:1. Supertajbrejk sa zmenil na veľký boj s množstvom chýb. Thiem otočil z 1:3 na 7:5, neskôr prehrával 7:9, ale odvrátil celkovo tri mečbaly a svoj druhý premenil.

Jack Sock – Fabio Fognini 6:1, 7:6(3)

Vyrovnanie zariadil Američan, ktorý nevyhral tento rok na okruhu ešte ani zápas. V prvom sete nestratil od skóre 1:1 žiadny gem, hoci čelil v hrách na servise postupne stavom 0:30, 0:40 a 15:40. Druhá časť prelomené podanie nepriniesla, šancu odskočiť na 6:5 totiž Sock nevyužil. V tajbrejku si to vynahradil. Často kaziacemu súperovi povolil len tri body.

Stefanos Tsitsipas – Taylor Fritz 6:2, 1:6, 10:7

V prvom sete Grék jasne potvrdzoval úlohu favorita. V druhom však zaváhal a uhral jediný gem. Nakoniec prekvapenie nepripustil a v tesnom závere ovládol stretnutie. Je zaujímavé, že celkovo vyhral o dva body menej ako jeho súper. Získal pre Európu bod, ktorým sa posunuli do vedenia 2:1.

Roger Federer/Alexander Zverev – Denis Šapovalov/Jack Sock 6:3, 7:5

Zrejme najočakávanejším zápasom prvého dňa bola záverečná štvorhra. Prvý set jasne ovládli Zverev a Federer. V druhom už viedli 4:2, keď sa ešte Šapovalov a Sock pokúsili o obrat. Vyrovnali na 4:4, po servise šli do vedenia 5:4 a potom mali dokonca šesť setbalov, no nevyužili ani jeden a Európania tak vyrovnali na 5:5. Následne dosiahli Federer a Zverev brejk na 6:5 a stretnutie doservovali. Poslali tak Európu do vedenia 3:1.