Home Správy Lacko v úvodnom kole Slovak Open zdolal známeho Srba

Lacko v úvodnom kole Slovak Open zdolal známeho Srba

BRATISLAVA – Lukáš Lacko, držiteľ voľnej karty, vyhral v 1. kole turnaja ATP Challenger 110 v Bratislave (114 800 EUR, tvrdý povrch v hale) nad Srbom Viktorom Troickim 7:5, 7:6(6).

Priebeh zápasu bol nesmierne vyrovnaný až do záverečnej fázy prvého setu. Lacko aj Troicki vládli na svojich podaniach. V pozícii na riterne sa ani jeden neprepracoval k zhode. Skrátená hra by do priebehu zapadla, no v 12. geme udrel rodák z Piešťan. Od stavu 0:15 na riterne získal štyri lopty v slede a mimoriadne vyrovnané dejstvo ukončil.

Ani v druhom sete hráči nezvoľnili z kvalitných podaní. Troicki zažil menší tlak vďaka zhode pri skóre 0:1. Lukáš si obdobnou situáciou prešiel v siedmom geme. Ani jeden nezaváhal, a tak prišiel na rad tajbrejk. Ako prvý sa do vedenia dostal Srb. Po štyroch výmenách viedol 3:1. Lacko  zabral a šiel na druhú stranu kurtu pri vyrovnanom skóre. V dramatickom závere skrátenej hry premenil druhý mečbal za stavu 7:6.

• Lacko nečelil žiadnemu brejkbalu
  • pomer es 8:7 z jeho pohľadu
  • vo vzájomnej bilancii upravil na 2:1

V 2. kole narazí skúsený Slovák na piateho nasadeného Bosniaka Damira Džumhura. Dnes postúpil aj Lukáš Klein.