Home Najdôležitejšie Lacko v boji o prestížny turnaj vo Francúzsku vyhorel: Na podaní súpera uhral len päť fiftínov

Lukáš Lacko, Peugeot Slovak Open, Bratislava

MONTPELLIER – Slovenský tenista Lukáš Lacko sa neprebojoval do hlavného turnaja ATP v Montpellieri.

V pondelkovom zápase finálového 2.kola kvalifikácie podľahol ôsmemu nasadenému Petrovi Gojowczykovi z Nemecka 2:6, 1:6.

Zlomovým momentom úvodného dejstva bola šiesta hra, v ktorej Gojowczyk na podaní Lacka premenil tretí brejkbal na brejk a ujal sa vedenia 4:2. Slovenský tenista potom na podaní súpera neuhral ani fiftín a po treťom premenenom setbal na servise Lacka sa za 26 minút radoval zo zisku setu nemecký tenista.

V druhom sete na returne len dva fiftíny

Ani v druhom sete to Lackovi nešlo, po čistej hre Nemca na podaní si Slovák prehral hneď svoj prvý servis a pri absolútnej suverenite Gojowczyka na podaní bolo prakticky po zápase. Nemec ešte pridal ďalší brejk a za necelých 20 minút ovládol suverénne aj druhý set a postúpil vo Francúzsku do hlavnej súťaže.

Zaujímavosťou je, že Lacko za celý zápas na podaní súpera uhral len päť fiftínov, z toho až tri hneď pri úvodnom geme celého zápasu.

Peter Gojowczyk (Nem.-8) – Lukáš LACKO (SR) 6:2, 6:1