Home Správy Lacko v New Yorku končí na rakete známeho búrliváka v prvom kole

Lacko v New Yorku končí na rakete známeho búrliváka v prvom kole

by Jana Sedláková
Lukáš Lacko

NEW YORK – Lukáš Lacko (130. v hodnotení ATP) prehral v prvom kole turnaja ATP 250 v New Yorku (777 385 USD, tvrý povrch v hale) s Austrálčanom Bernardom Tomičom (87.) po setoch 4:6, 2:6.

Lukáš mal v prvom sete tri brejkbalové šance za stavu 2:1, no nevyužil ich. Sám musel neskôr čeliť brejkbalom, prišiel o servis a prehrával 3:4. Šancu vrátiť sa do prvého dejstva už nedostal a Tomič úspešnými servismi dokráčal k jeho zisku.

Druhý set opäť lepšie vychádzal Austrálčanovi. Lacko prišiel o servis na 1:2. Brejkbalu čelil aj na 1:4, ale tentokrát situáciu ustál a znížil na 2:3. V ďalšej hre na riterne však Tomič opäť udrel a viedol 5:2. Potom už hladko servisom uzavrel zápas.

• Tomič vyhral na esá 9:6
  • odvrátil všetky tri brejkbaly (tým musel čeliť vo štvrtej hre prvého setu)
  • percentuálne sa o niečo ľahšie presadzoval po Lackovom prvom servise – získal po ňom 39 % výmen, po druhom to bolo 31 %
  • celkovo získal na riterne 40 % výmen

Tomič si v druhom kole zmeria sily s turnajovou jednotkou domácim Johnom Isnerom. Tomu v súčasnosti patrí deviate miesto v hodnotení ATP.