Home Správy Kužmovej tesne ušlo semifinále WTA turnaja v Lyone

Kužmovej tesne ušlo semifinále WTA turnaja v Lyone

LYON – Ôsma nasadená Viktória Kužmová prehrala vo štvrťfinále turnaja WTA International vo francúzskom Lyone (275 000 USD, tvrdý povrch v hale) s Annou-Lenou Friedsamovou z Nemecka 6:3, 6:7(4), 2:6.

Úvod zápasu vyšiel košickej rodáčke na výbornú. Odpútala sa do vedenia 3:0, neskôr mala k dispozícii aj náskok 4:1. V dlhočiznom siedmom geme si poradila so skóre 0:40, ale na štvrtý brejkbal súperky bola prikrátka – 3:4. Nemka sa z návratu do prvého setu netešila dlho. Po zmene strán si pripísala Kužmová druhý dnešný brejk a vzápätí si poľahky udržala servis.

Druhé dejstvo bolo od začiatku obrovským bojom. Friedsamová síce po brejku viedla 3:1, ale Slovenka o chvíľu vyrovnala na 3:3. Ďalší priebeh bol prehliadkou zahodených šancí na brejk. Viki ich mala v druhej polovici setu tri, nemecká tenistka dokonca sedem, vrátane troch, ktoré sa rovnali pri skóre 6:5 setbalom. Napokon však musela priniesť rozuzlenie skrátená hra. Po výsledku 7:4 ju ovládla presnejšia 26-ročná rodáčka z Neuwiedu.

V rozhodujúcej časti viedla nasadená osmička 2:0, 40:15. Od tohto momentu na ňu doľahol útlm, ktorého výsledkom bol Nemkin veľký obrat na 4:2. Ten bol napokon kľúčový. V koncovke bola úderová istota jednoznačne na nemeckej strane a Viktória už nezískala ani gem.