Home Správy Kužmová sa s WTA turnajom v Luxemburgu lúči už v 2. kole

Kužmová sa s WTA turnajom v Luxemburgu lúči už v 2. kole

LUXEMBURG – Piata nasadená Viktória Kužmová skončila na turnaji WTA International v Luxemburgu (250 000 USD, tvrdý povrch v hale) v 2. kole na rakete Nemky Laury Siegemundovej po prehre 2:6, 3:6.

Naša tenistka prišla o svoje podanie už v druhom geme prvého setu. Vzápätí dostala možnosť na ribrejk, keď viedla na riterne 40:0, no šance nevyužila. V jej hre bolo priveľa chýb. V prvom sete získala napokon len dva gemy. Siegemundová premenila v ôsmom geme druhý setbal na príjme.

V úvodnom geme druhého setu sa Kužmová dostala k brejkbalu, ktorý však zostal nevyužitý. V ďalšom priebehu zlepšila servis, pripísala si dve čisté hry. V kľúčovom šiestom geme súperka predviedla niekoľko skvelých dropšotov a vybojovala si brejk. Jeho potvrdenie znamenalo vedenie 5:2. Viki zareagovala znížením na 3:5, Nemka ale následne využila prvý mečbal.