Home Správy Kučová na prestížnom turnaji v Dubaji do 2. kola kvalifikácie

Kučová na prestížnom turnaji v Dubaji do 2. kola kvalifikácie

by Dominika Mikušiaková

DUBAJ – Kristína Kučová zdolala v 1. kole kvalifikácie turnaja WTA Premier v Dubaji (2 643 670 USD, tvrdý povrch vonku) Ukrajinku Katarinu Zavackú po setoch 3:6, 6:2, 6:3.

V prvom sete zvládla slovenská tenistka zmazať brejk z druhého aj šiesteho gemu, za stavu 3:4 ju však opäť zradil servis. Ukrajinka následne set dopodávala.

Do druhého dejstva vstúpila bratislavská rodáčka ako z partesu a onedlho viedla už 5:0. Prvé komplikácie prišli za stavu 5:1 – Kučová pri podaní na víťazstvo nevyužila dva setbaly a o servis prišla. Všetko si vynahradila na príjme, keď premenila celkovo štvrtú šancu.

Aj do rozhodujúceho setu vstúpila slovenská tenistka výborne a vypracovala si náskok 5:1. Za tohto stavu nevyužila mečbal pri vlastnom podaní a Ukrajinka znížila. Kučová už ale senzáciu nedopustila a za stavu 5:3 zápas na druhý pokus dopodávala.

• Kučová urobila sedem dvojchýb, jej súperka päť
  • na príjme 2. podania mala 65 % úspešnosť
  • zápas priniesol 12 brejkov

V druhom eliminačnom kole čaká slovenskú tenistku nasadená osmička Alison van Uytvancková.