Home / Správy / Kovalík a Kližan spoznali žreby hlavných súťaží turnajov, Horanský má súpera do kvalifikácie
Foto: TASR

Kovalík a Kližan spoznali žreby hlavných súťaží turnajov, Horanský má súpera do kvalifikácie

UMAG/BASTAD – Slovenskí tenisti Martin Kližan a Jozef Kovalík sa na budúci týždeň predstavia na ATP 250 turnajoch. Kližan bude súťažiť v chorvátskom Umagu, Kovalík využije chránený renking a zahrá si v Bastade. Filip Horanský si vo Švédsku zahrá kvalifikáciu.

Martin Kližan si ako nasadená sedmička v Umagu zmeria sily s Argentíncom Facundom Bagnisom. Ešte nikdy sa doposiaľ nestretli. V druhom kole by sa mu rysoval Srb Nino Serdarušič alebo kvalifikant.

Jednotkou turnaja je Talian Fabio Fognini a dvojkou domáca hviezda Borna Čorič. Kompletný žreb si môžete pozrieť tu.

Jozef Kovalík využije chránený renking a zahrá si priamo v hlavnej súťaži v Bastade. Jeho súperom bude ôsmy nasadený Portugalec Joao Sousa. Nikdy spolu ešte tenisti nehrali. V druhom kole víťaza preverí lepší z dvojice Švéd Elias Ymer alebo Thiago Monteiro.

Najvyššie nasadeným hráčom turnaja je Čiľan Christian Garín a dvojkou Španiel Feliciano Lopez. Kompletný žreb si môžete pozrieť tu.

Na podujatí sa predstaví aj Filip Horanský, ten bude bojovať v kvalifikácii a v prvom kole ho ako štvorku žrebu preverí Španiel Bernabe Zapata Miralles. Ešte nikdy sa doteraz nestretli. Kompletné rozdelenie kvalifikácie si môžete pozrieť tu.

About Jana Sedláková

Check Also

Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v úvodnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 5 =