Home Správy Kližan na challengeri vo Florencii skrečoval zápas 2. kola

Kližan na challengeri vo Florencii skrečoval zápas 2. kola

FLORENCIA – Druhý nasadený Martin Kližan vzdal zápas 2. kola turnaja ATP Challenger 80 v talianskej Florencii (46 600 EUR +H, antuka vonku) proti Španielovi Mariovi Vilellovi Martínezovi za stavu 7:6(3), 3:6, 1:0.

Prvý set priniesol minimum príležitostí na vybudovanie výrazného náskoku na strane Kližana alebo jeho súpera. Slovák v siedmom geme ušiel z nepríjemného stavu 15:40 na podaní. Svoju šancu na brejk mal hneď v nasledujúcej hre, no nebol úspešný. Víťaza musel určiť tajbrejk. Martin si vypracoval komfortné vedenie 4:1 a napokon uspel po výsledku 7:3.

Druhý set začal náš tenista zle. Na servise stratil druhý gem, krízu naznačila aj situácia, keď nevyužil stav 40:0 na riterne v piatej hre. Nevyužil ani ďalšie šance na ribrejk a Vilella Martínez premenil za stavu 5:3 celkovo štvrtý setbal.

Do tretieho dejstva vstúpil bratislavský rodák až po využití prestávky na ošetrenie. Za stavu 1:0, 0:40 zápas skrečoval.

• Kližan vyhral zápas naposledy 22. júla
  • pomer es 3:6 z jeho pohľadu

Súperom Španiela v osemfinálovom 3. kole bude ďalší slovenský reprezentant Filip Horanský.