Martin Kližan
Martin Kližan (Foto: TASR)

Kližan po dramatickej koncovke postúpil do štvrťfinále: V troch setoch zdolal 244. hráča sveta

NURSULTAN – Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do štvrťfinále na challengeri v Nur-Sultane. Aktuálne 159. hráč sveta zdolal v troch setoch Američana Blancha po výsledku 6:7(7), 6:2, 7:6(5).


Od úvodu zápasu si obaja tenisti držali svoje podania a okrem jedného brejkbalu Kližana sme nič zaujímavého nevideli. V piatej hre sa podarilo nášmu tenistovi prelomiť prvýkrát v zápase servis svojho súpera, ale za stavu 4:3 o výhodu brejku prišiel. O osude prvého setu musela rozhodnúť až skrátená hra, v ktorej bol úspešnejší 22-ročný tenista a ujal sa vedenia v zápase.

Druhý set jasnou záležitosťou Kližana

Aj úvod druhej sady sa niesol vo vyrovnanom duchu. Do stavu 2:2 si obaja hráči hladko držali svoje servisy, ale následne vyhrával gemy v druhom sete len náš tenista. Sériou štyroch hier v rade dominoval v druhom sete a po 33 minútach vyrovnal na 1:1.Rozhodujúci set priniesol poriadnu drámu, Kližan mal náskok brejku, ktorý však neudržal a Blanch vyrovnal na 4:4. Podobne ako v prvom sete, aj rozhodujúcu sadu rozhodoval až tajbrejk, v ktorom bol tentokrát úspešnejší rodák z Bratislavy a postúpil do štvrťfinále.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + 8 =