Home Správy Klein po ďalšom spoľahlivom výkone na challengeri v Portoroži do 3. kola

Klein po ďalšom spoľahlivom výkone na challengeri v Portoroži do 3. kola

PORTOROŽ – Lukáš Klein si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v slovinskom meste Portorož (46 600 EUR +H, tvrdý povrch vonku) s 11. nasadeným Srbom Danilom Petrovičom po setoch 6:3, 6:4.

V prvom sete predviedli Klein aj Petrovič sériu suverénnych gemov na servise aj na riterne, keď si zobrali navzájom servisy. V piatej hre sa Lukášovi podarilo prvýkrát odvrátiť hrozbu ďalšej straty podania. V kľúčovom ôsmom geme získal dôležitý brejk na druhý pokus a set úspešne dopodával, keď využil prvý setbal.

Druhý set sa začal menej divoko ako úvodný. Gemy pôsobili vyrovnane. Prvú zhodu na riterne vybojoval Klein v piatej hre, brejkbaly diváci videli až v geme číslo deväť – na riterne ich mal slovenský tenista a stav 40:0 premenil na zisk brejku. Lukáš následne stretnutie doservoval do víťazného konca, premenil druhý mečbal.