Home Správy Klein v Šarm aš-Šajchu už len jeden krok od zisku titulu

Klein v Šarm aš-Šajchu už len jeden krok od zisku titulu

by redakcia tenisovysvet.sk

ŠARM AŠ-ŠAJCH – Slovenský tenista Lukáš Klein zdolal v semifinále turnaja ITF World Tennis Tour Šarm aš-Šajch (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) Alessandra Begu v dvoch setoch 6:3 a 6:2.

Do zápasu slovenský tenista nevstúpil najlepšie, hneď v prvej hre si prehral vlastné podanie. V tej nasledujúcej si však vzal stratený servis naspäť a v štvrtej prelomil podanie súpera znova. Klein už do konca setu nepustil súpera k žiadnemu brejkbalu a prvý set tak putoval na jeho konto.

Do druhého setu taktiež lepšie vstúpil slovenský tenista. V tretej hre zobral Begovi čistou hrou podanie a rovnaký kúsok zopakoval aj v siedmej hre. Za stavu 5:2 dopodával zápas do víťazného konca.

• Lukáš Klein prehral len šesť loptičiek po svojom prvom podaní
  • V zápase urobil až sedem dvojchýb, súper tri
  • Bega si prehral vlastné podanie celkovo štyrikrát

Vo finále sa slovenský tenista stretne s ďalším Talianom Jacopom Bereettinim, ktorý v druhom semifinále zdolal Nemca Daniela Altmaiera 6:1 a 6:2.