Foto: Twitter/AusOpen

Jabeurová o zrušení Wimbledonu: „Som zmätená z toho, čo to znamená pre sezónu“

NEW YORK – Tunisanka Ons Jabeurová mala tento rok nakročené k životnej sezóne. Nečudo, že ju momentálna prestávka znepokojuje a spôsobuje jej vrásky na čele.

Štvrťfinalistka grandslamového Australian Open a prestížneho podujatia v katarskej Dauhe zostala nemilo prekvapená zrušením Wimbledonu. „Som z toho veľmi smutná. Je to jeden z mojich obľúbených turnajov, tráva mojej hre svedčí. Úprimne, som sklamaná z rozhodnutia, ktoré prijali. A som zmätená z toho, čo to znamená pre sezónu, že sa Wimbledon nebude počítať. Ako bude teraz možné odohrať jeden alebo dva ďalšie Grand Slamy? Netuším, ako to bude fungovať. Snáď ale ďalšie grandslamové turnaje nezrušia,“ povedala pre BBC Sport Africa.

Tuniská tenistka trávi momentálne čas v koronavírusom výrazne zasiahnutom New Yorku: „Som tu trochu zaseknutá. Máme ale povolené chodiť behať, tak to robím. Bohužiaľ, tenis momentálne nemôžem hrať. Každý deň som v kontakte s rodičmi. Sú doma, v bezpečí. Brat a sestra sú v Paríži resp. Nemecku, takže sú tiež uzamknutí, keďže v Európe sú prísne opatrenia.“Aktuálne 39. žena sveta Jabeurová je prvou arabskou ženou v top 50 rebríčka WTA a na Australian Open vylepšila národné grandslamové maximum, o ktoré sa doteraz delila s Malekom Jazirim. „Pre všetkých, ktorí ma v Tunisku alebo arabskom svete sledujú, je škoda, že bola sezóna po mojom vystúpení na Australian Open prerušená. Nemám tušenie, kedy sa vrátime. Som rada, že ma fanúšikovia sledujú. Som vďačná, že som súčasťou Afriky. Dúfam, že môžem inšpirovať mladých a vysielať posolstvo,“ dodala.

About Michal Pokrivka

Check Also

Novak Djokovič

Fanúšikovia kritizujú Djokoviča za „odchodený“ zápas: Ďalší dôvod, prečo nikdy nebude najlepší

VIEDEŇ – Po včerajšej šokujúcej prehre Novaka Djokoviča s Lorenzom Sonegom neboli fanúšikovia srbského hráča …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + 5 =