pondelok , 21 septembra 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Hrbatý o Kližanovi: „Stále si myslím, že je lepší antukár ako Šapovalov“
foto: TASR

Hrbatý o Kližanovi: „Stále si myslím, že je lepší antukár ako Šapovalov“

BRATISLAVA – Norbert Gombos prehral rozhodujúce stretnutie s Félixom Augerom-Aliassimem (Viac o zápase si prečítajte tu.) Na tlačovej konferencii Slováci neskrývali sklamanie. Dominik Hrbatý však celý tím pochválil.

Martin Kližan sa vyjadril k neúspechu v súboji tímových jednotiek proti Denisovi Šapovalovovi: „Bol to náročný zápas, vyhrali sme skvelú štvorhru, dostali sme sa do vedenia. Mali sme krátku pauzu. Tri ťažké sety v takej atmosfére človeka zničia. Nestihol som zregenerovať ako Šapovalov. Každopádne, hral lepší tenis. Keď bola nejaká ťažká situácia, vytiahol skvelý úder. Snažil som sa držať s ním krok, ale niečo tomu chýbalo.“

Norbert Gombos hral po druhý raz v kariére piaty zápas za „živého“ stavu, no aj svoju predchádzajúcu skúsenosť so záverečným stretnutím nezvládol. „Išiel som celkom sebavedome do zápasu, bolo to vyrovnané na začiatku som mal viac šancí. Keby som bol chytil hneď prvú šancu, bolo by to o niečom inom. Dobre podával, aj proti brejkbalom išiel cez prvý servis. Mal vysoké percento prvého servisu. Ťažko sa mi to riternovalo,“ uviedol.

Dominik Hrbatý napriek prehre hráčov viac chválil: „Chcel by som sa poďakovať chalanom za skvelú spoluprácu, všetky zápasy boli na skvelej úrovni. Nie je sa za čo hanbiť, bojovali so srdcom. Príde aj ďalšia šanca. Štvorhra mala pomalší rozbeh. Filip Polášek skvele vyburcoval aj Maťa Kližana. V zápase so Šapovalovom mal Maťo brejkbal, Šapovalov mal pomalší rozbeh. Boli to drobné šance, nikde nie je povedané, že by na tom Maťo vyhral, ale mohlo to rozhodnúť. Denis hral úplne presne, bez chýb. Preto je aj v 19 tam, kde je. Čo sa týka Nora Gombosa, tak začal skvele. Boli tam nejaké šance. Pri takýchto talentoch je to o jednej dvoch šanciach. Žiaľ, využili šance, ktoré dostali. Ale bol to krásny tenis ako už dávno nie.“

Kližan je lepší antukár, za tým si Hrbatý stojí

Dominik Hrbatý na poslednú chvíľu zvolil na rozhodujúci zápas Norberta Gombosa. Čo rozhodlo? „Gombos hral preto, že sme chceli dať toho, koho hra by mohla platiť na Aliassimeho. Félix hrá rýchlo. Filip hrá pomalší tenis. Aliassime nekazil, hral pravá-ľavá a bez chýb. Cítili sme to tak, že Noro má väčšie šance, lebo hrá aktívnejší tenis. Félix sa nedal vyviesť z rytmu,“ uviedol kapitán.

„Nemyslím si, že ma majú prečo mrzieť komentáre o tom, že Martin je lepší antukár. Stále si to myslím. Dôležitý je výkon. Martin má väčší potenciál na antuke. Dnes hral Šapovalov na svojich 110 %. Otázka je, koľkokrát to dokáže zahrať za sezónu,“ povedal Hrbatý na margo vyhlásenia o Kližanových antukových kvalitách.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Kovalík šokujúco končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros: Prehral s 220. hráčom sveta

PARÍŽ – Slovenský tenista Jozef Kovalík prekvapivo končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + 17 =