Home Správy Hončová suverénne do semifinále v Santa Margherite di Pula

Hončová suverénne do semifinále v Santa Margherite di Pula

SANTA MARGHERITA DI PULA – Michaela Hončová zdolala vo štvrťfinále ITF turnaja v talianskej Santa Margherite di Pula (25 000 USD, antuka vonku) domácu voľnú kartu Martinu Caregarovú 6:3, 6:3.

Bratislavská rodáčka mala parádny vstup do zápasu. Rýchlo sa odpútala do vedenia 4:0, a hoci súperka jeden brejk zmazala, koncovka prvého setu patrila našej tenistke. Kľúčový bol 7. gem, v ktorom odvrátila dva brejkbaly a zvýšila na 5:2.

Druhé dejstvo malo podobný vývoj. Miška viedla 3:0 s dvoma brejkmi, keď sa roztrhlo vrece s prelomenými servismi. Slovenke bizarná séria šiestich brejkov nemohla prekážať, pretože ju poslala do semifinále.

• 11 z 18 gemov získala riternujúca hráčka
  • Hončová ovládla na príjme 2. podania 64 percent výmen

O finále zabojuje Michaela Hončová proti domácej kvalifikantke Federice Di Sarrovej. Zápas sa začne už o pár hodín po nutnej prestávke na oddych.