Home Správy Gombos nezvládol tajbrejky – na challengeri v Pau skončil v 2. kole

Gombos nezvládol tajbrejky – na challengeri v Pau skončil v 2. kole

PAU – Druhý nasadený Norbert Gombos prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 100 vo francúzskom Pau (92 040 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s Lotyšom Ernestsom Gulbisom 6:7(7), 6:7(1).

V úvodnom sete boli obaja tenisti pri vlastnom podaní mimoriadne suverénni. Dvanásť gemov neprinieslo ani náznak šance na brejk. Norbi získal na príjme štyri fiftíny, jeho súper dokonca len dva! Skrátená hra bola akoby vystrihnutá z iného zápasu. Lotyš v nej viedol 5:0, galantský rodák vyrovnal na 5:5, ale veľký obrat nedokonal. Nakoniec odchádzal s prehrou 7:9.

V druhom dejstve bol na riterne podstatne nebezpečnejší Slovák. Pri skóre 5:4 i 6:5 mal zhodne po jednom setbale, no bývalá svetová desiatka ukázala v oboch prípadoch pevné nervy a nakoniec musel rozhodnúť po druhý raz tajbrejk. V príkrom rozpore s dovtedajším priebehom v ňom od začiatku kraľoval rodák z Rigy. Napokon pustil zverencovi Tibora Tótha jediný bod.