pondelok , 17 februára 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Bývalý tenista Gaudenzi od januára na čele ATP
Foto: ATP Tour

Bývalý tenista Gaudenzi od januára na čele ATP

LONDÝN – ATP dnes oznámila meno nástupcu Brita Chrisa Kermoda na poste šéfa ATP. Od 1. januára ním bude štyri roky bývalý taliansky tenista Andrea Gaudenzi.

Štyridsaťšesťročný Gaudenzi dosiahol v minulosti zaujímavé výsledky aj ako hráč. Získal tri singlové a dva deblové tituly na okruhu ATP. Vo februári 1995 to dotiahol v rebríčku na pekné 18. miesto. Po skončení kariéry sa úspešne venuje podnikaniu. Jeho zvolenie bolo jednohlasné.

„ATP hrala v mojom živote vo viacerých smeroch kľúčovú rolu. Dostať príležitosť pôsobiť ako šéf ATP je pre mňa skutočne česť. Teším sa na dohľad nad budúcim smerovaním okruhu. Som za túto možnosť veľmi vďačný a nemôžem sa dočkať toho, až v januári začnem,“ cituje Gaudenziho oficiálna stránka ATP.

Prezident Rady hráčov ATP Srb Novak Djokovič patril medzi najhlasnejších kritikov Kermoda. Zo zvolenia nového šéfa má radosť: „V mene hráčov by som rád privítal Andreu ako budúceho šéfa. Sám je bývalý tenista, po skončení kariéry sa z neho stal úspešný podnikateľ. Má všetky predpoklady viesť ATP. Tešíme sa na spoluprácu v prospech hráčov a športu všeobecne.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Becker prezradil na Zvereva veci zo zákulisia

BERLÍN – Nemec Alexander Zverev predvádzal v úvode roka nevyrovnané výkony. Na ATP Cupe sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + 10 =