Home Správy Garín zakončil skvelý týždeň triumfom v Mníchove – má druhý titul sezóny

Garín zakončil skvelý týždeň triumfom v Mníchove – má druhý titul sezóny

Christian Garin

MNÍCHOV – Na turnaji ATP 250 v Mníchove (586 140 EUR, antuka vonku) sa z triumfu teší Christian Garín po výhre nad Matteom Berretinim po setoch 6:1, 3:6, 7:6(1).

Prvý set jasne ovládol Garín. Berretini servisom v úvode vyrovnal na 1:1 a odvtedy už priebeh zápasu jasne patril jeho súperovi. Na príjme však Talian ešte zabojoval, hralo sa cez šesť zhôd a mal štyri brejkbaly. Odvrátil tiež tri setbaly. Nakoniec to však lepšie zvládol Čiľan.

Druhý set bol dlho vyrovnaný a bez brejkov. Po boji však výhodu na 5:3 získal Berrettini. Čistou hrou potom zakončil gem na podaní a vynútil si tretí set.

V ňom sa do brejku na 5:3 dostal Garín, ale vzápätí oň prišiel. Rozuzlenie celého stretnutia priniesol až tajbrejk. Ten už absolútne ovládol Čiľan, ktorý stratil iba jeden bod a tešil sa tak z titulu.