Filip Polášek, John Peers
Filip Polášek a John Peers (Zdroj: Peter Staples/@ATPTour)

FOTO John Peers o zrode úspešnej spolupráce s Poláškom: Po vypadnutí na Wimbledone som poslal Filipovi správu

BRATISLAVA – Austrálsky tenista John Peers v nedávnom rozhovore prezradil, že Filipa Poláška oslovil na Wimbledone, kedy sa začala ich spoločná cesta. Austrálsko-slovenský pár nezačal svoju spoluprácu úspešne, prvé dva duely neokúsil chuť víťazstva, ale následne nastal obrat o 180 stupňov.


Polášek s Peersom sa postupom času výborne zohrali, na US Open z toho bol prvý väčší úspech, kedy dokráčali až do semifinále. Začiatkom októbra siahali v San Diegu na prvý spoločný titul, ale vo finále nestačili na Salisburyho so Skupskim. Najväčší spoločný úspech dosiahli na Indian Wells, ktorý senzačne ovládli a získali premiérový triumf.

John Peers, Filip Polášek
Filip Polášek a John Peers s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – John McCoy)

„Po vypadnutí na Wimbledone som poslal Filipovi správu, v tom čase sme obaja hľadali nových deblových parťákov,“ priblížil Peers pre web Tennis Australia ich prvý spoločný kontakt. “Filip mi o pár dní odpísal, že by mal záujem o spoluprácu, tak sme to spolu skúsili,“ pokračoval 33-ročný Austrálčan.

Peers s Poláškom budú bok po boku pokračovať aj v roku 2022 a austrálsky tenista dúfa, že sa budú aj naďalej uberať správnym smerom. „S Filipom to bola zatiaľ zábavná jazda, pekne napredujeme a posledných pár podujatí ukázalo, že môžeme byť úspešní.“

Peers bol nominovaný do ocenenia s názvom „Newcombe Medal“

„Je pre mňa veľkou cťou byť opäť nominovaný do „Newcombe Medal“. Tento rok bol určite úžasným rokom pre tenis v Austrálii a som naozaj šťastný, ako som ho zakončil,“ priznal Peers, ktorý dúfa, že vyhrá po prvýkrát najvyššie individuálne ocenenie v austrálskom tenise.„Dáva mi to veľa sebavedomia do budúceho roka.“ Pre Peersa však nebude ľahké získať Newcombovu medailu, keďže najväčším favoritom na ocenenie je svetová jednička Ashleigh Bartyová.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rebecca Šramková, W60 Trnava

Slováci v akcii: Pondelok 5. decembra

BRATISLAVA – Dnešný deň bude v akcii 15 slovenských zástupcov. M15 Trnava (15 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 + 14 =