Home Správy Federer a Nadal režírovali ďalší skvelý deň Európy v Laver Cupe

Federer a Nadal režírovali ďalší skvelý deň Európy v Laver Cupe

Roger Federer

PRAHA – Laver Cup dnes pokračoval druhým hracím dňom. Do hry zasiahli aj najväčšie hviezdy Roger Federer a Rafael Nadal. A obaja boli strojcami zvýšenia náskoku Európy, ktorá vedie nad výberom sveta 9:3.

Roger Federer – Sam Querrey 6:4, 6:2

Nadšení diváci sa dočkali svojho švajčiarskeho miláčika a ten pristúpil k zápasu zodpovedne. Americkému obrovi nedovolil v podstate nič. V prvom sete zvládol niekoľko kľúčových momentov a rozhodol brejkom na 3:2. Ešte dominantnejší bol v druhej časti. Pri vlastnom podaní prišiel iba o 4 fiftíny. O hladkom triumfe rozhodli brejky z 3. a 5. gemu.

Rafael Nadal – Jack Sock 6:3, 3:6, 11:9

Jednu superhviezdu vystriedala druhá. „Rafa“ chcel odčiniť včerajší deblový neúspech. V úvodnom dejstve síce nepotvrdil brejk na 3:1, no zaváhanie okamžite napravil a záver zvládol. V druhom sete však prišiel nečakaný útlm. Sock síce prehrával 1:2 s brejkom, ale šnúrou 4 gemov otočil priebeh a vynútil si supertajbrejk. Ten priniesol bitku do poslednej loptičky. Španiel, ktorý neustále viedol, v koncovke trochu poľavil. Napokon zaknihoval najtesnejšie možné víťazstvo.

Nick Kyrgios – Tomáš Berdych 4:6, 7:6(4), 10:6

V porovnaní so včerajškom musela byť Praha vo vytržení, keďže v treťom dueli nastúpila česká jednotka. Berdych otvoril duel brejkom, čo mu v úvodnej časti stačilo. Druhé dejstvo už žiadny brejk neprinieslo. V skrátenej hre bol úspešnejší mladý Austrálčan. Povzbudený vyrovnaním kraľoval aj v supertajbrejku. Zvládol všetkých 8 výmen pri vlastnom podaní a dvakrát sa presadil na príjme. Obaja dnes fantasticky servovali. Kyrgios nastrieľal 18 es, domáci tenista 16.

Roger Federer/Rafael Nadal – Sam Querrey/Jack Sock 6:4, 1:6, 10:5.

Očakávaná štvorhra snov sa začala lepšie pre Federera s Nadalom. O osude prvého setu rozhodli brejkom na 4:3 a následným odvrátením 4 brejkbalov. V druhom dejstve dominovali od stavu 1:1 Američania. Švajčiarsko-španielsky tandem v supertajbrejku zabral. Odpútal sa do vedenia 8:1 a v závere si komfortný náskok s prehľadom postrážil.

Napriek tomu, že Európa vyhráva 9:3, rozhodnuté nie je. Kým dnes sa rozdávali za víťazstvo 2 body, zajtra to budú body 3.