Home Správy Favorizovaný Thiem stroskotal vo 4. kole Australian Open

Favorizovaný Thiem stroskotal vo 4. kole Australian Open

MELBOURNE – Piaty nasadený Rakúšan Dominic Thiem prehral vo 4. kole grandslamového Australian Open s americkou senzáciou Tennysom Sandgrenom 2:6, 6:4, 6:7(4), 7:6(7), 3:6.

V úvodnom sete bol aktívne hrajúci Američan jasne lepší. Rýchlo sa odpútal do vedenia 3:0, v 7. geme odvrátil trojicu brejkbalov a po zmene strán premenil na príjme hneď prvý setbal. Druhé dejstvo vyšlo lepšie Thiemovi, ktorý rozhodol brejkom na 2:1.

Tretí set bol zamotanejší. Americký tenista nepotvrdil brejk na 3:1, no v skrátenej hre napokon dominoval. Vo štvrtom dejstve nevideli diváci žiadne stratené podanie. V tajbrejku odvrátil Rakúšan mečbal a poslal duel do piateho setu. Rodák z Gallatinu v ňom rozhodol brejkom na 4:2.

• obaja hráči nastrieľali po 20 es
  • Sandgren odvrátil 10 z 12 brejkbalov
  • pred Australian Open nebol nikdy na Grand Slame ani v 2. kole

Štvrťfinálovým súperom amerického prekvapenia bude 14. nasadený Srb Novak Djokovič alebo Juhokórejčan Čchung Hjeon.