Home Najdôležitejšie Famózny obrat Kovalíka v Córdobe: Aj napriek skratu v prvom sete, dokázal v dramatickej koncovke uspieť

CÓRDOBA – Slovenský tenista Jozef Kovalík zvládol dramatickú koncovku v osemfinálovom zápase na ATP turnaji v Córdobe. 128. hráč sveta porazil Čilana Barriosa Veru po setoch 4:6, 6:2, 6:3.

V prvom sete mu nestačilo ani vedenie 4:0

Kovalík mal výborný vstup do zápasu, keď po pár minútach si dokázal vypracovať náskok dvoch brejkov a viedol už 4:0. Následne Barriosovi začal padať servis, získal sebavedomie na svoju raketu a v prvom sete sme boli svedkami prekvapivého obratu. Kovalík uhral od stavu 4:0 len 7 fiftínov a čilský súper sériou šiestich gemov v rade otočil prvý set.

Slovenský tenista však opäť ukázal bojovný charakter, v druhom sete zlepšil servis, na riterne sa dostával k brejkbalovým príležitostiam a po dvoch brejkoch vyrovnal stav stretnutia na 1:1.

O osude zápasu rozhodol napínavý tretí set

Kovalík nemal dobrý vstup do tretej sady, keď už v tretej hre prišiel o podanie a vyzeralo to s ním zle-nedobre. Dokázal však kontrovať ribrejkom a definitívny klinec do rakvy zasadil v ôsmej hre, kedy sa mu podarilo využiť tretiu brejkbalovú príležitosť a záver zápasu si už postrážil.

V štvrťfinále sa slovenský zástupca stretne s Facundom Bagnisom, ktorý vyradil v argentínskom derby ôsmeho nasadeného Federica Delbonisa 6:4, 7:5.