Home Správy Djokovič vo štvrťfinále Wimbledonu po slabšom štarte zdemoloval Goffina

Djokovič vo štvrťfinále Wimbledonu po slabšom štarte zdemoloval Goffina

LONDÝN – Najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič deklasoval vo štvrťfinále grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) 21. nasadeného Davida Goffina z Belgicka 6:4, 6:0, 6:2.

Začiatok zápasu bol lepší v podaní Belgičana. Výborne sa pohyboval, skvele riternoval, bol aktívny. V treťom geme ešte dva brejkbaly nevyužil, no za stavu 3:3 si už zaslúžený úspech na príjme pripísal. Po zmene strán nedotiahol náskok 30:0, nakopil dovtedy necharakteristické chyby a dovolil favoritovi vyrovnať. Pre toho to bol potrebný impulz, po ktorom si záver prvého setu postrážil – 6:4.

V druhom dejstve sa viezol „Nole“ na vlne pozitívnych emócií. Robil minimum chýb, hral s výbornou dĺžkou, zatiaľ čo jeho súper sa z kurtu úplne vytratil. Výsledkom bol „kanár“ – svetová jednotka premenila tretí setbal na príjme nechytateľným smečom.

V úvode tretieho setu sa podarilo Goffinovi zastaviť negatívnu šnúru, keď pri vlastnom servise vyrovnal na 1:1. Vo štvrtej hre sa už tlaku riternujúceho Srba neubránil, následne nevyužil dve šance na ribrejk a prehrával 1:4. V koncovke sa žiadna zápletka nekonala. Belehradský rodák ukončil duel na riterne, keď ťažil pri prvom mečbale z pokazeného bekhendu Belgičana.

• Djokovič vyhral jubilejný 70. wimbledonský zápas
  • dnes skončil s bilanciou 24 víťazných úderov, 17 nevynútených chýb (súper 28:23)
  • odvrátil 5 zo 6 brejkbalov
  • Goffin zapojil do hry len 45 percent 1. podaní
  • v grandslamových štvrťfinále má po dnešku bilanciu 0:3

„Prvý set bol veľmi náročný. David začal dobre, diktoval tempo od základnej čiary a po brejku zaslúžene viedol 4:3. Potom mi vyšiel výborný gem na riterne, keď David podával s novými loptičkami, čo ma povzbudilo. Následne som získal aj ďalšie dva gemy. Prvý set bol veľmi dôležitý. V druhom a treťom to bol už z mojej strany výborný výkon,“ zhodnotil stretnutie spokojný víťaz.

Semifinálovým vyzývateľom zverenca Mariána Vajdu bude 23. nasadený Španiel Roberto Bautista Agut alebo turnajová 26-ka Guido Pella z Argentíny.