pondelok , 10 augusta 2020
Tenisový Svet / Australian Open / De Minaur sa vzdal štartu na Australian Open
Foto: Twitter/Next Gen ATP Finals

De Minaur sa vzdal štartu na Australian Open

MELBOURNE – Austrálčan Alex de Minaur, 21. hráč sveta, sa nezúčastní na prvom grandslamovom turnaji roka Australian Open. Odhlásil sa tesne pred žrebom.

Dôvodom odhlásenia austrálskej jednotky je zranenie brušného svalstva. „Je zničujúce, že vynechám domáci Grand Slam. Je to týždeň v kalendári, na ktorý sa teším a ktorému podriaďujem všetku tvrdú prácu. Chcel som hrať, hoci mám vo svale štvorcentimetrovú trhlinu. Bolí ma vstávanie z postele, bolia ma každodenné činnosti. Všetci mi vraveli, aby som nehral. Je to najmúdrejšie riešenie,“ cituje de Minaura oficiálna stránka Australian Open.

„Prvú bolesť som zacítil počas súboja proti Šapovalovovi (na ATP Cupe, pozn. red.). Potom som si vzal štyri dni voľna, hral dlhý zápas proti Evansovi, štvorhru, potom zase deň voľna a nato som hral proti Nadalovi. Niečo som cítil, no nemyslel som si, že je to také zlé. Ak by som hral, riskoval by som, že sa to zhorší,“ priblížil svoj stav mladý Austrálčan, ktorý uvoľnil v „pavúku“ miesto pre neúspešného hráča z finále kvalifikácie.O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Schmiedlová ukázala lásku k zvieratám, Mihalíková navštívila Tatry

BRATISLAVA – Dovolenkové leto je v plnom prúde a ani celosvetová pandémia neprekazila cestovaniu vašich …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × three =