streda , 5 augusta 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Daviscupový tréner Tóth: „Naši hráči sú v dobrej forme“
Foto: TASR

Daviscupový tréner Tóth: „Naši hráči sú v dobrej forme“

BRATISLAVA – Tibor Tóth, daviscupový tréner Slovenska, ktorý dnes na tlačovej konferencii zaskakoval za Dominika Hrbatého, priblížil, ktorí hráči sú v hre o poslednú nominačnú miestenku a čo od kvalifikačného súboja o finálový turnaj proti Česku očakáva.

Slováci by mali odštartovať prípravu na zápas proti Česku vo štvrtok 27. februára, keď bude pripravený antukový center v AXA aréne. „Uvidíme, kedy sa naši hráči vrátia z turnajov. Andrej Martin s Jozefom Kovalíkom sú na antukovom podujatí ATP v čilskom Santiagu, Filip Polášek hrá debla na turnaji v Dubaji a Noro Gombos je na challengeri vo francúzskom Pau,“ začal svoje rozprávanie Tóth.

„Do prípravy sa zapoja aj Filip Horanský s Lukášom Kleinom. Po dohode s Dominom Hrbatým sme sa rozhodli zatiaľ nominovať štvoricu hráčov. Piateho dodatočne nominujeme pred žrebom. V hre sú Martin Kližan i Igor Zelenay. S Maťom sme komunikovali, bol zranený, no už sa cíti dobre. V Santiagu vyhral dva zápasy kvalifikácie a postúpil do hlavnej súťaže. Uvidíme, ako na tom bude,“ priblížil situáciu vo veci piateho člena tímu.

Podľa Tótha bude zápas proti Česku veľmi vyrovnaný: „Česi postavili to najlepšie, čo majú. Bude to veľmi náročný duel, rozhodujúca môže byť štvorhra. Súboje proti Česku majú vždy špeciálny náboj, či už ide o futbalové alebo hokejové zápolenia. Prvý vzájomný daviscupový duel nebude žiadna výnimka. Bude tam viac emócií, no verím, že všetko prebehne v duchu fair play. Potešiteľné je, že naši hráči sú v dobrej forme. Andrej Martin bol v semifinále turnaja ATP v Córdobe, Noro Gombos vo štvrťfinále v Montpellieri, Filip Polášek v semifinále štvorhry na Australian Open a dobré výsledky dosiahol aj Jojo Kovalík.“Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška dúfa, že českí fanúšikovia nebudú mať v hľadisku NTC prevahu: „Zo strany českých priaznivcov je o tento zápas veľký záujem. Na duel sa príde osobne pozrieť aj legendárny trojnásobný grandslamový šampión Jan Kodeš. Zvláštne je, že s Českom sa v Davis Cupe stretneme po prvý raz. Nenarazili sme na seba v rokoch 1998 – 2005, keď náš tím postúpil viackrát do štvrťfinále a zahral si aj vo finále. Verím, že diváci uvidia atraktívny zápas so šťastným koncom pre náš tím. Chalani majú veľkú motiváciu prebojovať sa na finálový turnaj v Madride medzi najlepších 18 tímov sveta.“

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Ďalšie sklamanie pre organizátorov US Open: Grandslamové podujatie odriekla aj bývalá svetová trinástka

MOSKVA – Ruská tenistka Anastasija Pavľučenkovová sa rozhodla vynechať grandslamový US Open. Ako v stredu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × two =