Home Najdôležitejšie Ďalší bezduchý výkon Kližana v Marbelle: Proti 360. hráčovi sveta uhral len 5 gemov

MARBELLA – Slovenský tenista Martin Kližan sa neprebojoval do finále kvalifikácie na turnaji ATP 250 v španielskom meste Marbella (255 500 EUR, antuka vonku). Nasadená sedmička podľahla domácemu hráčovi Carlosovi Gomezovi-Herrerovi hladko 4:6, 1:6 za 79 minút.

Kližan nezachytil úvod zápasu a rýchlo prehrával už 3:0. V ďalšom priebehu prvého setu sa postupne rozohral, zlepšil servis a postupne sa dostával aj na servise domáceho tenistu k príležitostiam. V siedmej hre využil v poradí štvrtý brejkbal a znížil na 3:4. V ďalšom geme mal Gomez-Herrera tri brejkbalové príležitosti, ale Kližan ich odvrátil a bolo vyrovnané. Koncovka úvodnej sady patrila 360. hráčovi sveta, ktorý využil tretí setbal a po 52 minútach viedol 1:0.

Druhý set formalitou

Frustrovaný Kližan podobne ako v prvom sete nezachytil ani úvod toho druhého a azda po 15 minútach prehrával už desivých 0:5. Kopil jednu nevynútenú chybu za druhou a súperovi výhru značne uľahčil. Hroziaceho kanára odvrátil, ale to bolo z jeho strany všetko.

Slovenský tenista si tak po dvoch dňoch pripísal na svoje konto ďalšiu porážku a celkovo má v tejto sezóne negatívnu bilanciu 5-8.