Home Správy Cibulková v Rabate napriek sľubnému začiatku neuspela už v prvom kole

Cibulková v Rabate napriek sľubnému začiatku neuspela už v prvom kole

by Jana Sedláková

RABAT – Slovenská tenistka Dominika Cibulková, nasadená ako druhá, prehrala v 1. kole turnaja WTA International v Rabate (250 000 USD, antuka vonku) s nenasadenou Slovinkou Polonou Hercogovou po setoch 6:2, 5:7, 4:6.

Ani jedna z hráčok nebola na servise v prvom sete príliš dominantná. Nakoniec to bola Dominika, ktorá iba raz prišla o podanie a sama dosiahla tri brejky. Naviac vyvíjala tlak na súperku a často diktovala tempo výmen.

V druhom sete sa hra vyrovnala a obe hráčky si napriek komplikáciám udržiavali podania. Za stavu 4:4 Dominika proti brejkbalu spravila dvojchybu, no následne reagovala ribrejkom. Potom však opäť prišla o servis a druhú šancu na vyrovnanie už Hercogová nepustila.

V treťom sete začala Slovinka predvádzať množstvo účinných skrátení a Dominika mala menej šancí presadiť sa, hoci tiež zohrala niekoľko skvelých výmen. V treťom geme však prišla o servis. V ďalšej hre ešte mala šance vrátiť sa, no potom to už bola ona, ktorá musela zakaždým bojovať o podanie. Za stavu 3:5 mala Hercogová na riterne tri mečbaly, Cibulková však zabojovala, ale v ďalšej hre si už Slovinka stretnutie dopodávala.